دانشگاه علوم پزشکی بیرجند
اطلاعات مورد نياز پژوهشگران

طلاعات مورد نیاز پژوهشگران)

 

1-      تمام آزمایشگاه ها و فضاهای مرکز تحقیقات طب تجربی توسط دوربین های مدار بسته کنترل می شوند.

2-      جهت تسهیل و کنترل ورود و خروج محققین به آزمایشگاه های مرکز اثر انگشت پژوهشگران برای سیستم ورود و خروج الکترونیک تعریف می شود.

3-      دسترسی پژوهشگران به آزمایشگاه های مرکز بلافاصله پس از اتمام پروژه از بین خواهد رفت و برای کارهای جدید می بایست مراحل ثبت اثر انگشت مجددا صورت پذیرد.

4-      استفاده از امکانات آزمایشگاه های مرکز منوط به گذراندن کارگاه کار با حیوانات آزمایشگاهی هم برای محققین و هم برای همکاران آنها می باشد.

5-      هر شخص می بایست یک روپوش تمیز جهت کار در آزمایشگاه های مرکز تحقیقات طب تجربی بهمراه داشته باشد و پژوهشگر حق ندارد هیچ فردی را به عنوان همراه با خود به داخل آزمایشگاه و به خصوص بخش تکثیر حیوانات بیاورد.

6-      تهیه وسایل مصرفی ماننده روپوش، پنبه، گاز،ماسک، دستکش و...بر عهده محقق می باشد. مرکز صرفا مواد غیر مصرفی و تجهیزاتی را جهت پژوهشگران ارائه می دهد.

7-      استفاده از عطر، گوشی تلفن همراه، پخش موزیک ، خوردن و آشامیدن در مجموعه تکثیر حیوانات آزمایشگاهی ممنوع می باشد.

8-      محققین علاوه بر اینکه توسط سیستم ورود و خروج الکترونیکی پایش می شوند می بایست  ورود و خروج و همچنین رخداد حوادث ناخواسته از قبیل گازگرفتگی و یا زخمی شدن با اشیا تیز و برنده را در  دفتر مربوطه به ثبت برسانند.

9-      هر یک از پژوهشگران در هنگام آغاز طرح تحقیقاتی باید جدول زمانبندی طرح خود را با هماهنگی کارشناس مرکز طراحی و در تابلو ورودی مرکز نصب نماید تا حضور وی در آزمایشگاه های مرکز تداخلی با سایر گروهها نداشته باشد.

10- زمانیکه حیوانات مورد استفاده برای پژوهشگر به وی تحویل شدند مسئولیت دادن آب و غذا و تعویض بستر نگهداری حیوانات بر عهده وی می باشد. مرکز صرفا قفس های تمیز و بستر مناسب را در اختیار پژوهشگر قرار خواهد داد.

11- رعایت نظم و چیدمان مرکز و همچنین نظافت میزکار و مرتب بودن کمدهای مخصوص محققین توصیه شده و مورد توجه مسئولان مرکز تحقیقات طب تجربی می باشد.

12- پژوهشگران به هیچ عنوان اجازه ندارند سیستم های تهویه و روشنایی بخش تکثیر و نگهداری را دستکاری و یا تنظیم نمایند. در صورت بروز مشکل می توانند آنرا به کارشناس مرکز اطلاع دهند.

13- توصیه می شود پژوهشگران برای هر یک از قفس های نگهداری حیوانات خود، لیبل مناسب تایپ نموده تا از بروز اشتباه جلوگیری شود.

14- با توجه به اینکه عموما بطور همزمان چند طرح در مرکز در حال اجرا می باشد به پژوهشگران توصیه میشود از دست زدن به قفس ها و یا تجهیزات سایر محققین خودداری نمایند.

 

792
1399/04/23
Powered by DorsaPortal